Jak přejít na WordPress, když už mám web na jiném systému?

Jak přejít na WordPress, když už mám web na jiném systému?

Přechod na WordPress z jiného systému může být složitý proces a velmi záleží jaký systém právě máte.

V tomto článku se zaměřím spíše na weby a eshopy, které jsou rozsáhlejší. Malý web o pěti podstránkách si jednoduše překopírujete přes CTRL+C a CTRL+V. 🙂

Existuje několik pluginů, které nabízí jakýsi můstek a pomůžou vám s přesunem obsahu. V drtivé většině případů to není stoprocentní! Je potřeba si vše důkladně překontrolovat. Každopádně i tak ušetříte spousty času.

  1. WordPress Importer: Základní importovací plugin, který je součástí WordPressu a umožňuje importovat obsah ze souboru XML. Tento plugin může být použit pro import z různých CMS, ale je nutné soubor XML mít v požadované struktuře.
  2. FG Joomla to WordPress: Tento plugin je určený pro převod obsahu z Joomla na WordPressu. Plugin umožňuje importovat články, kategorie, tagy, obrázky a další položky.
  3. FG Drupal to WordPress: Jak název pluginu napovídá. Jedná se o převod obsahu ze systému Drupal. Nabízí převod veškerého obsahu do systému WordPress.

  4. FG PrestaShop to WooCommerce: Díky tomuto pluginu můžete převést veškerý obsah eshopu do WooCommerce. Nabízí i pokročilejší nastavení pro produkty s variantami.
  5. Blogger Importer: Jednoduchý, ale dostatečný plugin, který se postará o import veškerého obsahu do systému WordPress.

  6. WP All Import: Plugin pro zdatnější uživatele, který importuje obsah ze souborů CSV, XML nebo JSON. Nabízí spousty nastavení a také možnost doprogramovat si funkce pro konkrétní importy.

Pokud se budete pouštět do importu obsahu do systému WordPress, doporučuji si předtím provést zálohu webu. V případě problému si ušetříte spoustu trápení.

Současný web je postaven na míru, nebo si na převod do WordPressu netroufáte?

Pro zkušeného programátora není převod obsahu problém. Neváhejte se na mě obrátit.

Chcete pomoct?
Zavolejte mi nebo pošlete poptávku a probereme možnosti.

    Váše osobní údaje neukládám, použiji je pouze pro odeslání odpovědi.

    Předchozí článek
    Jak zálohovat web na WordPressu?
    Další článek
    Zavirovaný WordPress a co teď?
    Nahoru